Stěhování nábytku: Kolik stojí a o čem jste možná nevěděli

Stěhování nábytku: Kolik stojí a o čem jste možná nevěděli

Téměř při každém stěhování se stěhuje i nábytek – od menších kusů, jako jsou židle nebo konferenční stolky, až po rozměrný nábytek typu postel, skříně nebo sedačka. Pojďme se tedy podívat na to, kolik může stěhování nábytku stát a na co se při něm připravit

Kolik stěhování nábytku stojí?

To, kolik za stěhování zaplatíte, záleží samozřejmě na tom, kolik nábytku budete chtít přestěhovat. U menších bytů často stačí využít stěhovací dodávku o velikosti 12 m³ – 16 m³. K ní většinou našim zákazníkům doporučujeme objednat dva pracovníky, kteří si poradí i s objemnějšími kusy nábytku a nebudou potřebovat vaši asistenci. Cena pro takové stěhování je 900 Kč / hodina, poplatek za ujeté kilometry v rámci města neúčtujeme. 

U větších bytů či domů se cena zvyšuje na 1 100 Kč / hodina, protože je nutné přistavit větší stěhovací vůz (o velikosti až 50 m³). U rozsáhlejších stěhování také většinou doporučujeme poptat více pracovníků, se kterými bude stěhování rychleji „odsýpat“. Cena pro stěhování s nejprostornějším typem vozidla a třemi pracovníky činí 1 400 Kč / hodina.

Vhodnou velikost dodávky i počet pracovníků vám samozřejmě doporučíme na základě našich zkušeností – stačí nám odeslat nezávaznou poptávku. Detailní informace ohledně cen najdete v ceníku stěhování

Jak dlouho stěhování nábytku trvá?

Délka stěhování se může značně lišit v závislosti na tom, o jak velký byt či dům se jedná a kolik nábytku se bude stěhovat.

Obecně se však počet hodin pohybuje zhruba od 3 hodin pro byt 1+kk a stěhování v rámci města, od 8 hodin pro byt 3+kk a od 16 hodin pro větší dům 5+kk se službou stěhování na klíč. 

Montáž a demontáž nábytku lze ke stěhování přiobjednat

Větší kusy nábytku je nutné před stěhováním rozmontovat na menší části, protože by jinak například nemusely projít dveřmi. Pokud se nechcete s takovou přípravou zatěžovat, můžete si objednat službu montáž a demontáž nábytku. Nábytek si sami před stěhováním rozložíme a na cílové adrese jej znovu složíme do původního stavu.

Odvoz starého nábytku k likvidaci? Žádný problém

Můžete se stát, že původní nábytek (nebo jen vybrané kusy) nebudete chtít stěhovat, ale naopak vyhodit. I na takové situace jsme připraveni – stačí přiobjednat odvoz nábytku k likvidaci

Nabízíme i dopravu nového nábytku z obchodu

Pomoci ale umíme i se zcela novým nábytkem. Často se na nás obrací lidé, kteří potřebují převézt nábytek z obchodu domů, ale chybí jim větší auto a dostatek pomocných rukou. Takovou službu nabízíme za cenu 2000 Kč. Nábytek vám dovezeme a vyneseme do zvoleného patra.  V ceně je zahrnuto přistavení vozu 21 m³, 2 pracovníci a celková doba práce do 2 hodin (včetně přejezdu).

Při stěhování nábytku máte nárok na volno

Možná jste nevěděli, že v některých případech máte ze zákona nárok na volno při stěhování. Jestliže jde o stěhování nařízené zaměstnavatelem, je toto volno placené. Pokud se stěhujete z vlastní vůle, máte na uvolnění z práce také nárok, ale volno je v tomto případě neplacené.

Na stěhování nábytku nemusíte být sami

Ať už plánujete stěhování garsonky nebo velkého domu, s pomocí profesionálních stěhováků ho zvládnete rychleji a efektivněji. Díky našim zkušenostech si poradíme s jakokouliv překážkou a ve speciálních polstrovaných vozidlech budou vaše věci během převozu jako v bavlnce. Kontaktujte nás a my pro vás připravíme nezávaznou kalkulaci.