V létě to zkuste raději v noci

V létě to zkuste raději v noci

Když nám dal zpěvák Karel Zich najevo ve své písni „Léto, jak má být“, abychom si letních dnů užívali spíše u vody, měl tím mimo jiné na mysli osvěžení před úpalem. Úpal provází letní měsíce poměrně běžně, a kdo z vás si touto zkušeností někdy prošel, jistě potvrdí, že to není rozhodně nic záviděníhodného. Ne vždy však máme podmínky k tomu, abychom se povalovali v létě na pláži a ochlazovali se pod vodou, jestliže jsme nuceni se vystěhovat, anebo jsme si dokonce termín naplánovali sami, měli bychom využít výhod, které léto přináší, aniž bychom byli úpalem postiženi:

 V létě je dlouho vidět – v červnu a v červenci slunce zapadá až kolem jednadvacáté hodiny, a je-li stěhovací firma svolná k akci mimo běžnou pracovní dobu, bude to výhodné pro obě strany. Již po sedmnácté hodině nemá slunce takovou sílu a teplota vzduchu začíná pomalu klesat, v tuto dobu můžete začít s přípravami na obtížnější fázi, která by měla proběhnout až po dvacáté hodině. Tehdy zároveň výrazně klesá provoz na silnicích a snesitelná teplota vzduchu celý proces usnadní.

Můžete začít brzy zrána – další možností je začít se stěhováním velmi brzy ráno, například již ve čtyři hodiny. Mezi čtvrtou a sedmou hodinou ranní je opět menší silniční provoz a venkovní prostředí se ještě nestačilo od slunce dostatečně prohřát. Pokud se vám podaří přestěhovat během dopoledne, bude to ještě snesitelné.

U stěhování na delší vzdálenosti je to komplikovanější v tom, že většinu času zabere samotná přeprava, takže celý stěhovací proces nelze pokrýt dobou s nižší teplotou vzduchu, toto je možné pouze tehdy, bude-li stěhovací firma ochotna vám vyjít vstříc a stěhování uskutečnit přes noc.  Přesvědčit však stěhováky k takovému postupu nemusí být obtížné, protože jim snadno vysvětlíte výhody, které to přinese zejména jim samotným – příjemnou teplotu vzduchu pro fyzicky namáhavou práci a velmi omezený silniční provoz.