Čeká vás stěhování do nově zakoupeného domu, případně do objektu, který jste získali v dědictví, a jste si vědomi, že v domě bude celá řada předmětů, které je nutné před nastěhováním odvézt na sběrný dvůr? Takovéto situace se stávají poměrně často, zejména tehdy, kdy majitel domu náhle zemřel a zanechal po sobě na svém místě tak, jak to užíval ještě pár dní před úmrtím. Jak v těchto případech postupovat?
Objednejte stěhování s vyklízením – jakmile se dozvíte, že můžete s majetkem fyzicky disponovat, oslovte stěhovací firmu, která zajišťuje jak stěhování, tak i vyklízecí práce. Doporučujeme sjednat osobní schůzku přímo na místě, kde se dohodnete na přibližném postupu prací, a kde také vyznačíte, které předměty je nutné zachovat, a které se budou vyklízet. Zároveň se můžete dohodnout, že některé předměty stěhováci odvezou vašim blízkým na jejich privátní adresy, jestliže o tyto věci projevili zájem.
Nadměrně těžká břemena – při vyklízení se stěhováci často setkávají s předměty o velmi vysoké hmotnosti. Nemusíte mít však obavy, že by si neporadili třeba s klavírem, velkým akváriem, trezorem, starožitným nábytkem či extrémně dlouhým a těžkým kobercem.
Instalatér plynař – jsou-li v domě nebo v bytě v provozu plynové spotřebiče, tedy například plynový kotel, karma nebo sporák, a chcete je demontovat a zlikvidovat nebo je někomu prodat či darovat, musíte bezpodmínečně tuto skutečnost oznámit instalatérům – plynařům, kteří spotřebiče odpojí a zajistí, aby v tamních prostorách nedocházelo k únikům plynu.
Zajistěte parkování – přípravy ke stěhování bývají mnohdy velmi náročné na psychiku a může se vám stát, že zapomenete na zajištění parkovacího místa pro stěhovací vůz (nebo více vozů). Zejména ve velkých městech se za parkování platí a chcete-li mít jistotu bezproblémového stěhování, musíte zajít na městský Odbor dopravy a požádat tam o parkovací výjimku. Úředníci mají většinou na vyřízení žádosti 30 kalendářních dnů.