Jak by měl vypadat profesionální stěhovací vůz

Jak by měl vypadat profesionální stěhovací vůz

Stěhovací auto může vypadat různě. Některé firmy si vystačí s obyčejnými starými dodávkami, zatímco jiné využívají nejnovější polstrovaná vozidla určená speciálně ke stěhování. Proč si na kvalitu a typ stěhovacího vozu dát při výběru stěhovací firmy pozor a jaké parametry by mělo takové auto splňovat?

Polstrování je u stěhovacího vozu nutností

Naprosto zásadní je způsob polstrování nákladového prostoru auta. Vždy dejte přednost vozu, který je profesionálně upravený a vypolstrovaný pro účely stěhování. Firmy, které se snaží ušetřit, totiž někdy jen nalepí na stěny nákladového prostoru koberce – takové řešení však pochopitelně chrání převážené věci méně než plnohodnotné polstrování.

Zajímejte se o vybavení a stáří stěhovacího vozu

Dalším důležitým parametrem je stáří vozu. U stěhovacích firem bývají auta vystavena intenzivní zátěži – proto by jejich stáří v ideálním případě nemělo přesáhout několik let. Samozřejmostí by měl být i výborný technický stav a splnění všech norem, a to zejména při stěhování do zahraničí, kde jsou normy (například emisní) častokrát přísnější než u nás.

Stěhovací vůz měl být vybaven veškerým potřebným vybavením. Tedy například upínacími zónami uvnitř nákladového prostoru nebo ochrannými prostředky pro zabezpečení nákladu; v případě větších vozů navíc také hydraulickou zvedací plošinou.

Velikost stěhovacího vozu by měla odpovídat rozsahu stěhování

Kvalitní stěhovací firma by měla mít k dispozici několik různě velkých vozidel. Jiné auto se totiž hodí pro stěhování několika domácích spotřebičů, jiné pro stěhování celé domácnosti a jiné pro stěhování strojů. Díky tomu, že velikost vozu bude odpovídat rozsahu vašeho stěhování, nebudete muset zbytečně platit za velkou dodávku, kterou stejně nevyužijete. Na druhou stranu se nevyplatí objednávat ani příliš malé auto. Čas navíc, který by stěhováci strávili na tom, aby náklad dovnitř složitě seskládali, byste totiž stejně museli zaplatit.

U nás ve Stěhování Mamut nabízíme stěhovací vozy ve třech velikostech. Podrobnosti můžete najít v ceníku stěhování.

  • Nejmenší stěhovací vůz (například Ford Transit) stačí pro drobná stěhování nábytku a spotřebičů
  • Střední stěhovací vůz (například Iveco Daily) lze využít pro stěhování menších bytů
  • Největší stěhovací vůz (například Iveco Euro Cargo) má nosnost 7,5 tuny a hodí se pro stěhování větších bytů a domů

Záleží i na obsluze stěhovacího vozu

Ani to nejlepší auto nebude fungovat správně, pokud bude ve špatných rukou. Zajímejte se proto i o osobu řidiče – zejména o to, jaké má se stěhováním a s řízením stěhovacího vozu zkušenosti. U nás ve Stěhování Mamut si na dlouholetých zkušenostech našich řidičů zakládáme. Pokud byste se o kvalitě našich služeb přesvědčit na vlastní kůži, vyplňte prosím nezávaznou poptávku stěhování a obratem se vám budeme věnovat.