Možná se vám to také stalo – pronajímáte váš městský byt, načež bydlíte u své přítelkyně a příjem z pronájmu přispívá k vašemu společnému rozpočtu. Jenže stále častější neshody způsobí, že vám jednoho dne obrazně řečeno vaše dívka sbalí kufry a octnete se s nimi na ulici. Nastěhujete se dočasně k rodičům, ale tam natrvalo zůstat nemůžete, a tak jste nucen dát vašemu nájemci výpověď s tříměsíční výpovědní lhůtou a chystáte se do vašeho bytu následně nastěhovat.
Jenže v den předání bytu vám nájemník vhodí klíče od bytu do schránky a neznámo kam zmizí. Byt bude sice po technické stránce v naprostém pořádku, takže není důvod k nějakému vymáhání škody, ale bude plný věcí. Bývalý nájemník tam ponechal, co se mu zrovna „nehodilo do krámu“, například opotřebovanou sedací soupravu, rozkládací pohovku, staré poškozené šatní skříně, koberce, svítidla atp. Co teď, když za hodinu přijedou stěhováci a vaše věci se do bytu ani nemohou vejít, když už je teď takřka zaplněný až ke stropu.
Buďte prozíraví a ohlídejte si včas, aby nájemníci neponechávali v bytě žádné předměty, a pokud ponechají, zajistěte si nejprve vyklizení bytu, a teprve poté přijde na řadu stěhování. Naštěstí je tu možnost využít služeb jedné firmy, která pokryje jak vyklízení, tak i stěhovací služby – stěhováci provádí obě operace na základě dohody, jen o tom musí vědět předem, aby s tím počítali v rámci časového rozvrhu.
Nezapomínejte na parkování bikranu a stěhovacího vozu – jedna „drobná“ poznámka na závěr: Každé stěhování a vyklízecí práce vyžadují parkovací místo, a jde-li o práci v Praze a v dalších městech, kde se za parkování platí, a kde je obecně nedostatek parkovacích míst, nezapomeňte požádat s měsíčním předstihem o parkovací výjimku na příslušném odboru dopravy městského magistrátu. K žádosti o parkování budete také nuceni znát rozměry vozidel, abyste měli k dispozici dostatek parkovacího prostoru.