Když se řekne stěhování, mnoha lidem naskočí na kůži kopřivka. Tito lidé mají evidentně nepříliš dobrou zkušenost s tímto docela běžným jevem. Často je to dáno tím, že se do toho pustili sami místo toho, aby si k tomu pozvali profesionály. Když se tvoří plány v hlavě, vypadá to docela jednoduše. Vždyť stačí sehnat jen pár kamarádů, půjčit si od někoho vhodnou dodávku a nějak se to pak udělá. Většinou to tedy vyjde, ale ne tak, jak si dotyční představovali. Valná část kamarádu obvykle nepřijde vůbec nebo pozdě. Dodávka se ukáže jako moc malá a jako na potvoru navíc nejde nastartovat. To je jen malý výčet nepříjemností, které mohou nastat a které většinou hlavní účastníky stojí mnoho vlasů na hlavě.
Jak již bylo naznačeno níže, jde to ale udělat i jinak, a sice profesionálně. Je jasné, že se každá koruna hodí a dávat ji zrovna za „pouhopouhý“ přesun nábytku a dalších užitných věcí může vypadat jako plýtvání, ale není. Kdo se chce vyhnout nepříjemnostem, které jsou se stěhováním spojené a užít si celou akci jen jako takřka nestranný platící divák, ten by neměl váhat.
Reference jsou základ
Vybrat si dobrou stěhovací firmu je alfou a omegou úspěšnosti. Laik to v podstatě jen tak nemá šanci poznat. K tomuto účelu ale slouží reference, které se dají jednak zjistit na internetu, jednak je možné vyzpovídat přátele a známé, kteří měli s vybranou firmou nějaké to pořízení. Rozhodně není dobré řídit se jen cenou. Šetřit se na ledasčem, ale v tomto případě je lepší dát o tu jednu dvě tisícovky navíc než pak hořce litovat.
Svaly nejsou všechno
Není pravda, že stěhovákům stačí pouze svaly a jinak nepotřebují ke své práci nic jiného. Přenášení velkých břemen sice vypadá „jen“ jako fyzicky náročně, ale jedná se často i o docela logistický kousek. Dobrým příkladem je třeba přenášení klavíru nebo velkého křišťálového lustru prakticky odkudkoliv kamkoliv. Nikde není dost místa a je to těžké jako ta pověstná kráva. Laici by si s tím často nevěděli rady, zatímco chlapi od fochu by to měli zvládnout levou zadní.