Stěhování v noci není utopie

Stěhování v noci není utopie

Dokážete si vybavit scénu z filmu „Kulový blesk“, v níž se Zita Kabátová zmíní o tom, že je lepší vyhořet, než se stěhovat? Stěhování vnímáme jako stresovou situaci, neboť se v krátkém čase mění řada věcí – měníme bydliště, vazby na lidi v okolí, zaměstnání, školu a další životní aspekty. Ke stresu také přispívá samotné přemístění z bodu A do bodu B, jestliže k němu dochází v průběhu denních hodin. Ve dne totiž vzrůstá silniční provoz a na ulicích se pohybují stovky lidí, kteří přispívají k typickému chaosu a navyšování hlučnosti. Tyto dva vlivy spolu s dopravními zácpami pak vytvoří ze stěhování typickou noční můru.

Přestěhujte se v noci – noční stěhování není tak neobvyklou akcí, jak se zdá, stěhovací firmy se dokážou přizpůsobit potřebám zákazníků a tato služba je poptávána docela často. Jaké výhody přináší, kromě zmiňovaného útlumu pohybu lidí a aut na silnicích?

Energie – lidé vnímaví na energie prostředí vám potvrdí, že čím více lidí spí, tím méně lidí vyzařuje negativní myšlenky a v tamní oblasti je více pohody. Dobře si to uvědomíme například v čekárně u zubního lékaře, kde jsou lidé vystresovaní a vystrašení z toho, co se s nimi bude odehrávat, a přijdete-li do takové místnosti, budete se tu cítit sevření, jako v hrnci pod pokličkou. Spící lidé jsou naopak klidní a více klidu je přesně to, co ke stěhování potřebujeme.

Stresové hormony – nejvíce stresových hormonů produkujeme ráno po probuzení (adrenalin a kortizol) a v průběhu dne množství těchto hormonů v krevním oběhu klesá. Největší útlum stresových hormonů nastává večer a v noci. Tím pádem budete samotné stěhování zvládat více v pohodě a nebude na vás mít tak zásadní vliv, jako na paní Zitu Kabátovou, která byla součástí přesunu dvanácti rodin v dopoledních hodinách. A všimněte si, jaký byl v tom filmu Kulový blesk v Praze „šrumec“, a to se psal rok 1978, kdy byl na silnicích mnohonásobně menší provoz.