Co všechno stěhováci stěhují

Co všechno stěhováci stěhují

Na otázku, co všechno lze přestěhovat, je s trochou nadsázky celkem jednoduchá odpověď: Všechno. Tedy skoro všechno. Kupříkladu se v roce 1975 před zahájením těžebních prací hnědého uhlí stěhoval v Mostě na čtyřech kolejnicích obří kostel na vzdálenost necelého jednoho kilometru. Pravda, byla to unikátní akce, která je zaznamenána v Guinnessově knize rekordů, ale stěhovací firmy se také nemusí stydět za to, co dokážou.

Stěhování strojů a zařízení – je-li zapotřebí přestěhovat například rozsáhlé strojírenské komplexy, může být vyžadováno stavět pomocná lešení, zpevnit příjezdové komunikace a nasadit těžkou techniku (jeřáby, kamiony, vysokozdvižné vozíky). Stěhování strojů také ztěžuje vyvažování lože obráběcích strojů a připojování všech podpůrných systémů (elektroinstalace, hydrauliky atp.)

Stěhování firem – k rozsáhlým stěhovacím akcím patří i přestěhování kanceláří, výrobních provozů, skladů a dalších firemních prostor. Takto náročné pracovní procesy vždy koordinuje technik, který neztrácí v průběhu prací přehled o situaci, a je na místě přítomen i pro případné konzultace a věcné připomínky. Výhodné je přestěhovat vybavení firem mimo běžnou pracovní dobu, nejčastěji o víkendech, anebo ve večerních a nočních hodinách, aby se ve firmě co nejméně narušila kontinuita pracovního procesu.

Stěhování domácností v bytech, rodinných domech a rekreačních nemovitostech – v rámci těchto činností lze uskutečnit tři typy stěhovacích akcí. Buď si klient zajistí nakládku a vykládku břemen svépomocí a má k dispozici od stěhovací firmy pouze auto s řidičem, anebo jde o běžnou zakázku, která zahrnuje i  případné stěhování těžkých břemen (velkých koberců, klavírů, trezorů, starožitností). Jistou možností je zajistit i stěhování komplexní – na klíč, kdy se klient nestará ani o balení věcí do krabic a úklidové práce. Stěhováci mohou zajistit i instalaci spotřebičů, zprovoznění kuchyňské linky, montáž vestavěných skříní na míru, instalaci svítidel, bytových doplňků a dle zájmu i pokládku koberců a malování obytných prostor.