Plánujete stěhování do Prahy? 5 věcí, které vás zaskočí

Plánujete stěhování do Prahy? 5 věcí, které vás zaskočí

Důvody, proč se stěhovat do Prahy, bychom nemuseli hledat dlouho. Neustálé zvyšování počtu obyvatel je toho ostatně důkazem. Co by vás ale napadnout nemuselo, je několik skutečností, které zjistíte až v novém bydlišti – a kvůli kterým mohou vaše představy o “blahém” životě v Praze rychle vzít za své. Pojďme se na tyto skutečnosti podívat společně.

Svůj program musíte přizpůsobit dopravě

Pokud pocházíte z vesnice nebo menšího města, jste zvyklí na to, že stačí sednout do auta nebo autobusu a bez problémů dorazíte do cílové destinace. Takovou jistotu ale v Praze nemáte, a to zejména ve špičce, kdy uváznutí v koloně není výjimečnou situací, ale spíše pravidlem. Pokud jste zvyklí využívat auto, rychle také narazíte na problém s parkováním – a to jak na sídlištích, kde je parkovacích míst zoufalý nedostatek, tak i v centru, kde naopak životy řidičů ztěžují modré zóny.

Do restaurace se vyplatí rezervace

Stálý příliv nových obyvatel znamená i vysokou poptávku po všech typech služeb. Takový nápor se projevuje nejen v dlouhých čekacích lhůtách u lékařů, nutnosti udělat si v restauraci rezervaci, pokud chcete mít jistotu, že se pro vás najde volný stůl, nebo třeba i v boji o místo ve spádové školce či škole.

Turistům se nevyhnete

Nejvíce zahraničních turistů má namířeno do Prahy. I pokud budete mít štěstí, že přes AirBnB nebudou ubytováni zrovna ve vašem bytovém domě, na jiných místech se jim nevyhnete. Romantická procházka Starým Městem tak může nabýt trochu jiné podoby, než jste původně očekávali.

Vyšší ceny nejen nemovitostí

O astronomických cenách nemovitostí v Praze toho již bylo napsáno dost, a proto stěží někoho překvapí. Zaskočit by ale mohly vyšší ceny v jiných oblastech – například školné na pražských soukromých školách, účet z vyhlášené restaurace nebo cena permanentky do fitness centra. Bez takových služeb se ale samozřejmě můžete obejít, nebo případně nalézt cenově příznivější alternativu.

Vysoká kriminalita. Horší než v Ústí nad Labem

Čemu se naopak ale vyhnout nemůžete, je nejvyšší úroveň kriminality v rámci ČR. Kromě běžných lidí se totiž do hlavního města stahují i kapsáři, lupiči a další nevítaní návštěvníci. Na pozoru byste se měli mít zejména na Starém Městě, v Karlíně nebo na Smíchově. Mezi nejbezpečnější čtvrti naopak dle indexu kriminality patří Břevnov, Košíře a Barrandov.

Se stěhováním do Prahy vám pomůžeme

Ať už jste ve fázi, kdy na internetu hledáte “stěhovací firma Praha” anebo stěhování do Prahy teprve zvažujete, je třeba počítat s tím, že takový krok s sebou může přinést i několik nečekaných zážitků. Před těmi vás sice neochráníme, ale rádi vám poskytneme naše stěhovací služby, které vám stěhování do Prahy (nebo kamkoliv jinam) usnadní.