Stěhování neobvyklých předmětů

Stěhování neobvyklých předmětů

Chystáte v dohledné době stěhování bytu, v jehož interiéru se nachází i předměty, které vy osobně považujete za neobvyklé? Pak to za prvé dejte vědět stěhovací firmě, a za druhé je vhodně zabezpečte proti poškození.

Akvárium – malé akvárium o objemu šedesáti litrů převezete v autě na zadním sedadle, ale takovou „třístovku“ (300 litrů) už musíte stěhovat s profesionály. Jde o velmi objemný a křehký předmět vysoké pořizovací ceny, a stěhování akvária je mnohdy náročnější, než přenášení trezorů, protože trezor je sice těžký, ale není křehký.

Velké rostliny – máte doma v zimní zahradě nebo ve skleníku palmy, které dosahují výšky minimálně tří metrů? Pak o tom informujte stěhovací firmu a ještě lépe – domluvte informační schůzku u vás doma, aby zástupce firmy mohl posoudit situaci přímo na místě. A nemějte obavy, i obrovské palmy se dají přestěhovat.

Stroje – stěhovací firmy si poradí i s různými strojírenskými mechanismy. Týká se to například i soustruhů nebo hoblovek s širokým válcem, kdy hmotnost strojů může být až dvě tuny.

Hudební nástroje – stěhováním foukací harmoniky můžete pověřit i vaše školou povinné ratolesti, ale přestěhovat klavír o hmotnosti 550 kg, na to už musíte mít vybavení a těžkou partu. Náročné je to zejména při stěhování do bytu bez výtahu, například do pátého patra.

Dlouhé koberce – stěhování koberců patří k standardním stěhovacím úkonům, ale máte-li doma metráž v šíři pěti metrů, a koberec je dlouhý osm metrů, čímž pokrývá plochu celého patra v domě, bude jeho stěhování velice náročné. Za prvé tím, že jej nesmíte přehýbat ani lámat, aby se nepoškodil, a za druhé takový koberec může vážit až osmdesát kilo!

Rozkládací pohovka – některé prodejny nábytku mají v sortimentu rozkládací pohovky oblých tvarů, které nelze rozmontovat a musí se přenášet vcelku. Taková sedačka ale vyžaduje dva velmi silné chlapy, jednak je těžká, a pak se velmi špatně drží v ruce, protože oblé tvary kloužou v dlaních a sjíždí na nich i stěhovací popruhy.