Vybíráme vhodný termín pro stěhování bytu

Vybíráme vhodný termín pro stěhování bytu

Máte-li možnost rozhodnout o termínu stěhování, co se týče měsíce v roce i dne v týdnu, můžete se vyhnout některým problémům, typickým pro určitá roční období. Kdy je nejvýhodnější se přestěhovat, a na kdy objednat služby stěhovací firmy? 

Jaro a podzim

Největší akci v dějinách stěhování s názvem „Kulový blesk“ jistě znáte. A všimli jste si, že se scénář a režie filmu zaměřily na období babího léta, tedy přelomu léta a podzimu? Stěhovací vozy tam vyjížděly do terénu za slunečného počasí zhruba v polovině září, a proto si mohli Fazekašovi dovolit vystěhovat nábytek před dům a popíjet v poklidu kávu na lůžku.

Příjemně teplé počasí, ani horko, ani zima, bývá pro babí léto typické, a velmi podobné je to i na jaře po celý květen a na začátku června. Pro lidské tělo je nejpříjemnější denní teplota mezi 19 a 23 stupni Celsia, tehdy lze provozovat lehké sportovní aktivity a být v pohybu, což je v průběhu stěhování běžné.

Nejlepší je středa a čtvrtek

Zajímavé je, že stěhováci mívají nejdříve zamluvené víkendy, většina lidí se stěhuje v pátek a v sobotu, přitom existuje lepší termín, a sice středa nebo čtvrtek. Tehdy se totiž láme pracovní týden, lidé se již více těší na volný víkend a je to znát v jejich chování. A vezmete-li si ještě v pátek volno, budete mít celkem čtyři až pět dnů volna, a to vám na přestěhování bude stačit. Chtít všechno stihnout za víkend je naopak stresující honička a musíte-li v pondělí nastoupit do zaměstnání, budete unaveni a bez energie.

Ráno nebo večer

Obvyklé je začít se stěhováním ráno kolem osmé až deváté hodiny. Ale chcete-li předejít stresu, volte raději odpoledne až večer. Tehdy se v těle tvoří nejméně stresových hormonů a navíc již býváte velmi bdělí, na rozdíl od ranního brzkého vstávání. Večer a v noci také bývá na silnicích menší provoz a obecně je na ulicích větší klid.