Jak se mění vaše představy o zimním stěhování

Jak se mění vaše představy o zimním stěhování

V zimě mívají stěhováci více volných „oken“ – lidé, kteří si mohou vybírat termín stěhování, si raději volí teplé období roku od jara do podzimu. Má to logiku, protože zima je příliš těžkopádná a v zimě také býváme více náchylní na nachlazení a další respirační onemocnění. V zimě je větší pravděpodobnost, že si můžete domluvit termín stěhování v kratším předstihu, ale raději nepočítejte s tím, že si na vás stěhováci udělají čas v sobotu, když jim zavoláte v úterý téhož týdne. Vždy je lepší raději spoléhat na jistotu, a domlouvat i v zimě datum stěhování alespoň tři týdny, nejlépe pět až šest týdnů dopředu.

Vliv délky dne na stěhovací proces – pokud se přece jen rozhodnete přestěhovat v zimě, anebo si nemůžete termín vybírat a stěhování je z různých příčin vynuceno, pak nezapomínejte, že slunce vychází až kolem osmé hodiny ranní (v prosinci a do půlky ledna) a zapadá již kolem šestnácté hodiny. Měli byste s tím počítat zejména kvůli montáži svítidel a přemísťování nábytku nebo vybalování krabic, kde je omezený zdroj umělého osvětlení. V zimě by se vám mohla pro tyto účely hodit i výkonná a spolehlivá baterka na čelo (čelovka) 

Námraza a náledí – na nebezpečí námrazy se včas připravte a nenechávejte nic náhodě, protože pád s břemeny na chodník může znamenat váš přesun do nemocnice, a to jistě uznáte, že je v tom nejméně vhodném okamžiku. Mějte při ruce dostatek posypového materiálu pro obě místa (odkud a kam se stěhujete).

Svlékání a oblékání – toto je nesmírně otravné zejména při stěhování, kdy neustále pobíháte sem a tam a střídáte venkovní a vnitřní prostředí. Venku nemůžete být dlouho jen v tričku a uvnitř zas v zimní bundě, počítejte s tím, že vás oblékání a svlékání bude zdržovat a podle toho si také naplánujte svůj časový harmonogram. Pro tyto účely se vám také může hodit nějaká šikovná pláštěnka, pokud padá těžký sníh, anebo sníh s deštěm. Deštník vám moc nepomůže, protože nebudete mít volné obě ruce.