Kdyby se vás někdo zeptal, jak si představujete ideální stěhování, možná budete sypat z rukávu odpovědi typu: „Solidní a spolehlivá stěhovací firma, dostatek balicího materiálu a hlavně času na balení věcí, rychlé a snadné přemístění z bodu A do bodu B, žádné zácpy na silnicích atp.“ Nezdá se vám, že jste na něco zapomněli? Což takhle zmínka o počasí, roční době a optimální teplotě?
Každý, kdo si může vybrat termín stěhování, by měl brát v potaz nejen den v týdnu, období v měsíci např. kvůli účetní uzávěrce či konci některých smluvních ujednání, měl by zejména přemýšlet nad tím, co mu usnadní přípravné práce a také období po nastěhování. To nejzákladnější, co může proměnit stěhování ve stresovou honičku s nepříjemnými důsledky, nebo naopak v naprosto pohodový den, je roční období.
Dejte přednost jaru a podzimu
Jarní a podzimní rovnodennost jsou meteorologická období, kdy dochází k vyrovnání délky dne a noci. To má také za následek optimalizaci denních teplot na hodnoty, které jsou pro lidské tělo nejpříjemnější. Ty se pohybují v rozmezí mezi 18 a 23 stupni Celsia a právě jaro a podzim jsou k tomuto ideálu nejblíže. V případě stěhování se nemusíme teple oblékat, vystačíme jen s tričkem a lehkou mikinou, nebude nám ani horko, ani chladno a veškeré úkony obstaráme s větší lehkostí, než kdykoli jindy. A jestliže máme štěstí na slunečné počasí, je to ještě příznivější.
Nezapomínejte na odpočinek
Jaro a podzim jsou nám lépe nakloněné, i co se týče odpočinkových aktivit. Každé větší stěhování byste měli pojmout dvojfázově – první fázi pracovní a druhou oddechovou s tím, že té oddechové věnujete více času. Zvláště v tomto období příprav na stěhování i v době po nastěhování je velmi důležité pravidelně „vysazovat“, jít se projít, projet na kole, zajít někam na skvělou pizzu, dopřát si v cukrárně zmrzlinový pohár se šlehačkou nebo ovocný dort, zajít ke kamarádům na kus řeči anebo vyjet autem na výlet, třeba k řece, na prohlídku hradu nebo na přehradu.