Kdo vám rozebere a sestaví nábytek

Kdo vám rozebere a sestaví nábytek

Součástí stěhování bývá poměrně často i nábytek. Jde-li o starožitné kousky nebo truhlářskou výrobu na zakázku, zejména u starších výrobků, jedná se obvykle o nerozebíratelné kusy, které se musí přenášet vcelku. Stěhovací firmy s touto alternativou počítají již předem a mají zajištěné postupy, jak přestěhovat po schodech šatní skříň, starožitný psací stůl či kredenc.

Odlišné postupy vyžaduje nábytek moderní, rozebíratelný. Ten by se měl v prvé řadě přestěhovat vždy v demontovaném stavu, rozebraný na jednotlivé části, a každá z nich by měla být zabalena stretch fólií jako jeden kus, případně lze spojit k sobě více dřevěných desek a proložit je papírem, jakožto ochranou proti poškrábání povrchu dýhy či dřevěného masivu.

V přípravné fázi před stěhováním máte dvě možnosti. Tou první je demontovat nábytek vlastními silami a připravit jej na přestěhování v dostatečném časovém předstihu. K tomu ovšem potřebujete fyzický fond, psychickou odolnost, schopnost díly rozebrat, aniž by se poškodily, a také potřebné vybavení k demontáži. Někdy jsou k tomu zapotřebí alespoň dva lidé, zvláště u velkých skříní.

Druhou možností je požádat o demontáž nábytku stěhovací firmu, což se hodí zejména u kompletně vybavených kuchyní a skříní montovaných na míru, které zabírají plochu celé stěny v obytné místnosti.

Montáž nábytku není podmíněna stěhováním

Někteří lidé mohou namítat, že pokud potřebují smontovat nebo rozebrat nábytek, že se nutně musí někam stěhovat, ale to je pochopitelně nesmysl. Stěhovací firmu můžete požádat o tyto práce, kdykoli to vyžaduje situace, například poté, co zakoupíte v obchodním domě s nábytkem kompletní dětský pokoj a dovezou vám jej rozložený a vyskládaný v kartonových krabicích. Stěhovací firmy jsou také pojištěné pro případ, že by vám nábytek při montáži či demontáži poškodily nebo ztratily nějaké dílčí části.