Na kdy objednat stěhováky

Na kdy objednat stěhováky

Využijte volnější roční doby

Stěhovací firmy zažívají největší nápor zejména od jara do podzimu. Nejméně zakázek přijímají v měsících listopad až březen. Je to celkem logické, protože většina z nás, pokud máme na výběr, raději tuto náročnou životní situaci přenechává na období, kdy se nemusí příliš teple oblékat, a kdy jsou se stěhováním spojené některé komplikace, např. vytápění, přechod z tepla do zimy apod.

Pokud vám toto nevadí a naopak vám vyhovuje, že v zimě se dříve smráká a venku se pohybuje méně zvědavců, kteří mohou při stěhování zdržovat, pak požádejte stěhovací firmu o přestěhování v zimě. V zimě také bývají volnější víkendy, takže vás stěhováci přestěhují třeba v sobotu. My bychom vám ale rádii naznačili, abyste víkend raději odložili a stěhování – ať už stěhování po Praze nebo na druhý konec ČR – si zajistili na středu nebo na čtvrtek.

A proč zrovna středa?

Ve středu již klesá provoz na silnicích a lidé mají před sebou horizont volného víkendu, což také příznivě působí na psychiku. Je docela pravděpodobné, že lidé budou méně vystresovaní, a že s nimi bude i snazší domluva.

Vezmete-li si volno ve čtvrtek a v pátek, bude před vámi ještě celý volný víkend. Oba pracovní dny věnujte činnostem po přestěhování, a těch bude více, než dost – vybalování věcí z krabic, smontování nábytku, pokládka podlahových krytin, instalace svítidel, garnýží, zrcadel a polic, přemísťování na místo dle vhodné dispozice, úklid, případně malování pokojů. V tuto dobu možná i stihnete zajít na úřady kvůli novým dokladům a můžete zvládnout i přepis energií a nájemní smlouvu.

V sobotu a v neděli dokončujte započaté práce, které jste nestihli do pátku, a hlavně si konečně udělejte také čas pro sebe. Běžte se projít do přírody, projet na kole, dopřejte si návštěvu cukrárny nebo posezení v restauraci u dobrého oběda.