Krabice na stěhování: proč si je raději půjčit než kupovat

Krabice na stěhování: proč si je raději půjčit než kupovat

Pokud vás čeká stěhování, jistě už jste přemýšleli o tom, že k němu budete potřebovat spoustu krabic. Jak je ale nejlépe pořídit? Mohlo by se zdát, že nejjednodušší cestou je zajet do některého z hobbymarketů a tam je koupit. Ve skutečnosti ale cest existuje více – krabice můžete zkusit sehnat zdarma, anebo si je půjčit. V následujícím článku vám vysvětlíme, v čem může být právě půjčení krabic na stěhování výhodné.

“Krabice na stěhování zdarma” nejsou nikdy tak úplně zdarma

Možná si řeknete, že prázdných krabic je v obchodech dost, a tak by neměl být problém sehnat je zdarma. V jednom obchodě ale většinou nemají k rozebrání dostatečné množství krabic na celé stěhování. Je tak třeba zajít do více obchodů, případně navštívit jeden obchod vícekrát, což se může protáhnout. Krabice navíc budou již složené, takže buď je budete muset převážet složené (například krabice od banánů ani rozložit nejdou) nebo každou z nich nejdříve složit.

Dále je třeba myslet na to, že krabice ze supermarketů mohou mít různé rozměry, které se při stěhování budou obtížně skládat na sebe. Je vždy jednodušší pracovat s krabicemi ve stejném rozměru (anebo v sadách o stejných rozměrech). Také vám nikdo nezaručí, že krabice budou vhodné ke stěhování, tedy že půjde o krabice z alespoň pětivrstvé lepenky. Méně pevné krabice se mohou při stěhování protrhnout.

Stručně řečeno, za krabice tak sice nezaplatíte penězi – ale zaplatíte svým časem. A případně také následnými komplikacemi při stěhování.

U krabic na stěhování z hobbymarketů pozor na parametry

Další variantou, kterou možná zvažujete, je krabice koupit v některém z hobbymarketů (Hornbach, Bauhaus, Obi a podobně) nebo třeba v řetězci IKEA. Ani tuto variantu příliš nedoporučujeme. Krabice v těchto obchodech totiž sice bývají označené jako krabice na stěhování, často jsou však vyrobené pouze z třívrstvé lepenky. Mnoho z nich také nemá ideálně řešené dno, které se při větším zatížení propadne.

Existují samozřejmě i specializované obchody a e-shopy prodávající krabice na stěhování, cena krabic je však vyšší než ve zmiňovaných hobbymarketech. Celková suma za krabice vás tak může velmi nemile překvapit.

Půjčení krabic na stěhování vám ušetří čas i peníze

Půjčení krabic vyjde výrazně levněji, a navíc skýtá hned několik výhod. Určitě oceníte, když se po stěhování nebudete muset zabývat tím, kde použité krabice uskladnit nebo komu je prodat. Také se nemusíte zatěžovat výběrem mezi nepřeberným množstvím typů, velikostí a značek krabic.

My ve Stěhování Mamut nabízíme našim zákazníkům k zapůjčení či koupi pouze krabice, které máme ověřené dlouholetou praxí a u kterých jsme si jisti, že vydrží i nejnáročnější stěhování. Konkrétně jde o krabici z pětivrstvé lepenky s uchy o rozměrech 60 x 38 x 35 cm, která je uzavíratelná a její nosnost je až 40 kg.

Kromě klasických krabic vám nabídneme i další možnosti – například šatní krabice. Do nich lze zavěsit oblečení na ramínkách a poté jednoduše přemístit do skříně, aniž by se oblečení během stěhování pomačkalo. Dále máme v nabídce také plastové přepravky s uchy, které je možné stohovat na sebe, a také doplňkový obalový materiál, jako je například bublinková fólie, stretch fólie nebo lepicí páska. Všechny potřeby ke stěhování tak pořídíte najednou a můžete rovnou začít s balením.

A na kolik takové půjčení krabic na stěhování vyjde?

  • Krabice na stěhování – záloha 50 Kč, při vrácení krabice vám dáme 30 Kč zpět, půjčení tedy vyjde na 20 Kč / kus
  • Šatní krabice na stěhování – záloha 300 Kč, při vrácení krabice vám dáme 200 Kč zpět, půjčení tedy vyjde na 100 Kč / kus
  • Plastové přepravky – záloha 250 Kč, při vrácení přepravky vám dáme 210 Kč zpět, půjčení tedy vyjde na 40 Kč / kus

Krabice si můžete před stěhováním sami vyzvednout nebo vám je dovezeme. Pokud se stane, že si některé krabice budete chtít ponechat, například na uskladnění věcí ve sklepě, nic se neděje. Pouze vám za tyto krabice nevrátíme zálohu.

Kontaktujte nás a rádi pro vás připravíme nezávaznou kalkulaci vašeho stěhování včetně zapůjčení krabic.