Mají stěhováci kde zaparkovat

Mají stěhováci kde zaparkovat

Když si promítnete film „Kulový blesk“, který je snad tím nejznámějším, co se zabývá problematikou stěhování, povšimnete si, že tam nikdo neřeší parkovací místa. Ve filmu se prostě stěhovací vozy rozjedou na všechna stanoviště a vůbec nevadí, že jich je v pohybu všech dvanáct současně. Stěhovací kamiony parkují před každým domem, který je do děje „Kulového blesku“ vtažen, a celá pointa se točí kolem osudů osob, jejich rodin a pocitů, jaké prožívají v průběhu onoho osudného dne.

Kdybychom natáčeli tento velkofilm dnes, jedna z prvních věcí, co by se tu řešila, by byl nedostatek parkovacích míst a povolení k parkování. Jistě vám neuniklo, že děj filmu probíhá v Praze, a že právě Praha je v tomto směru nesmírně zasažena nárůstem počtu automobilů a s tím souvisejícími restrikcemi, které dopadají na její obyvatele. Bydlení v Praze zkrátka s sebou nese obrovskou zátěž v okamžiku, kdy se tu rozhodnete pořídit osobní automobil, a chcete jej někde odstavit.

Současná neradostná situace velmi komplikuje i stěhování po Praze. V tomto směru musíte být každopádně bdělí a ostražití, protože pokud situaci podceníte, velmi se vám to vymstí.

O parkování žádejte pět až šest týdnů předem – stěhovací vůz bude muset někde zaparkovat, to není jen pouhá formalita, ale holý fakt. Musíte si parkovací prostor i fyzicky vyhradit a ohlídat, aby vám do něj nikdo nevjel, a pokud ano, konflikt řešit s Městskou policií. Ještě předtím, než začnete místo zabírat fyzicky, však musíte o něj požádat úředníky na příslušném městském obvodu, na odboru dopravy. Háček je ale v tom, že úředníci dle regulí zákona mohou vyřizovat vaši žádost až třicet kalendářních dnů, tedy celé čtyři týdny. Nemějte tedy termín stěhování „našponovaný“ do doby, která se kryje s koncem úředního termínu, dejte si alespoň týdenní rezervu, ať máte jistotu a hlavně klidné spaní.