Vytvořte si v průběhu balení věcí systém

Vytvořte si v průběhu balení věcí systém

Veďte si evidenci, co se v které krabici nachází

Zabalit věci do kartonových krabic se zdá velmi snadné a v zásadě máte pravdu, protože co na tom je? Vždyť stačí sázet do útrob krabice jeden předmět za druhým a zabezpečit je před poškozením bublinkovou fólií. Měli byste však, jak se říká, „myslet na zadní kolečka“ a přemýšlet nad tím, že za pár dnů či týdnů budete z krabic zas vše vybalovat a ukládat na svá místa. Jenže v té době si stěží budete pamatovat, že v téhle krabici jsou talíře, v téhle knihy, a do tamté jste uložili ložní povlečení.

Krabice důkladně popisujte, jinak vás při vybalování zastihne chaos a bude vám zbytečně brát energii. Mnohem výhodnější, než čmárat přímo na karton, co je uvnitř, popsat krabice pouze označujícími symboly, např. čísly nebo písmeny a do poznámkového bloku si ke každému z nich zaznamenáte již konkrétní data, co se v krabici ukrývá. Takže např. v krabici č. 1 budou knihy z dětského pokoje, doplněné o dětské ložní prádlo. Pokud si budete vést takto podrobnou evidenci, můžete klidně do krabic ukládat předměty, které spolu tematicky nesouvisí, což vám značně usnadní balení a uspoříte i balicí materiál a krabice.

Krabice si označte podle priorit

Zásadní věc, která vám usnadní proces vybalování, je označení krabic do několika základních sektorů podle priorit při vybalování. Například si vytvoříte čtyři základní skupiny A, B, C a D, přičemž skupina A se bude vybalovat jako první a skupina D jako poslední. Do první skupiny zařaďte předměty, které budete potřebovat využívat ihned po nastěhování, do druhé, které pár dnů počkají, do třetí ty, s nimiž můžete počítat až tak za čtrnáct dnů a do poslední ukládejte např. sezonní oblečení a sportovní potřeby, některé knihy a další věci, které mohou zůstat v krabicích třeba dva měsíce. Zároveň při ukládání předmětů do krabic musíte myslet na to, aby uvnitř nebylo nic, co podléhá zkáze, a co může např. ovlivnit vyšší vlhkost vzduchu anebo jeho nedostatek, což se projeví např. zatuchlinou, zejména u textilních výrobků.