Nejčastější chyby a omyly při stěhování

Nejčastější chyby a omyly při stěhování

Balicí a výplňový materiál

Jestliže spoléháte na staré časopisy, pak vás předem varujeme před toxickou a silně špinící a zapáchající tiskařskou barvou. Namísto novin a časopisů si opatřete bublinkovou a stretch fólii, s těmi vystačíte takřka na všechno. Seženete je bez problémů na Internetu a případně vám fólie mohou prodat stěhováci, mají-li je k dispozici.

Administrativa

Na administrativní záležitosti si vyhrazujte alespoň pět týdnů, nebudete pak zastiženi stresem a bude málo pravděpodobné, že na něco zapomenete nebo něco nestihnete. Týká se to zejména nových dokladů (občanka, řidičák, pas, zdravotní pojišťovna), dále pak nájemní smlouvy, smluv s dodavateli energií a provedení změn pro registr vozidel.

Demontáž nábytku

Rozebíratelný nábytek byste měli demontovat při každém stěhování, protože při jeho přenášení jsou značně namáhány spojovací součásti a někdy se dokonce mohou vylámat vruty anebo se spoj rozviklá, a pak to již nepůjde opravit, aniž by to nebylo viditelné. Ne každí si ale s touto prací poradí, zejména u velkých nábytkových sestav, a tak má svůj význam svěřit demontáž (i zpětnou montáž) nábytku stěhovákům. Mívají to běžně v popisu práce.

Parkování

Tam, kde se za parkování platí, nezapomeňte zajistit parkovací místo pro stěhovací vůz. V Praze je například nutné vyřizovat parkování s minimálně měsíčním předstihem, což je běžná zákonná lhůta pro magistrátní úředníky.

Rozložení sil po přestěhování

Velmi často se stává, že lidé vrhnou veškeré své úsilí do přípravné fáze, a i když jim profesionální stěhovací firma vypomůže s tím nejobtížnějším, dojdou jim síly a namísto dokončení akce, vybalení věcí a zabydlení všechno jen rychle odbývají, anebo dokonce onemocní a ulehnou do postele. Pamatujte na to, abyste měli zejména dostatek času na vybalování věcí, a neztrácejte jej přípravou pokrmů, vyplatí se nechat si poslat pizzu nebo těstoviny, anebo zajít na oběd do vegetariánské restaurace a dopřát si zákusky z prodejny zdravé výživy – z těchto zdrojů jsou potraviny zdravější, a pro vás prospěšnější.