Spojte přestěhování s vyklízením a s velkým úklidem

Spojte přestěhování s vyklízením a s velkým úklidem

Zbavte se nepotřebného

Darujte věci vašim blízkým – stěhování je perfektní příležitost vrhnout se na třídění vašich osobních věcí, jako je oblečení, obuv, sportovní potřeby, knihy, hračky, povlečení, hygienické potřeby, spotřebiče atd. Možná, že i u vás doma se najdou věci, které nepoužíváte, a co se týče oblečení a bot, které vám prostě nesedí, necítíte se v nich úplně dobře a nosíte je spíše neradi. Raději je darujte někomu, kdo o ně projeví zájem, než je mít ve skříni pouze uložené, kde zabírají místo.

Co nepotřebujete, prodejte v bazaru – pokud to, co nenosíte, nechtějí vaši blízcí, můžete cokoli prodat přes bazarové obchody. Můžete mít s bazarovým prodejem úspěch i tam, kde byste to nečekali.

O některé předměty má zájem charita – v některých charitativních skupinách skutečně mohou pracovat lidé, kterým jde hlavně o pomoc lidem v hmotné nouzi. Pokud svou snahu myslíte upřímně, od srdce, určitě si váš dar svého zájemce najde. Darovat můžete cokoli, záleží na vzájemné domluvě s rozumnými lidmi.

Co patří na sběrný dvůr

Některé předměty skutečně neposlouží nikomu a musí se zlikvidovat jako odpad. Jakmile usoudíte, že máte doma něco takového, jako např. rozbitou sedací soupravu, nefunkční a neopravitelný spotřebič nebo poškozený lustr, uložte toto vše stranou do některé místnosti, např. do sklepa, aby bylo zřejmé, co stěhovací firma odveze do sběrného dvora. Odvoz nepotřebných věcí na skládku se spojí se stěhováním v průběhu stěhovacího dne.

Úklid

Změna bydliště je také možnost, pustit se do velkého úklidu, co se týče čistoty. Využijte této příležitosti k tomu, abyste vše, co vlastníte a využíváte, měli vyčištěné, zbavené prachu, nánosů tuku a různých nečistot, které se v průběhu života na některých předmětech usadí. Budete mít i lepší pocit, když si budete vědomi, že vše, co berete do rukou, prošlo důkladným čisticím procesem.