Stěhujeme potraviny

Stěhujeme potraviny

Stěhování potravin bychom měli věnovat zvláštní péči, protože jde o předměty, které velmi snadno mohou přijít k úhoně. Někteří lidé nakupují do zásoby trvanlivé potraviny, což se vyplatí např. ve chvíli, kdy jsou někde na akci, a kde platí množstevní sleva a sleva na dopravu. Mnohdy je takový nákup výhodnější, než v běžném supermarketu, a platí to mnohdy i v sortimentu potravin zdravé výživy, jako jsou celozrnné obiloviny a těstoviny, luštěniny, ořechy, sušené ovoce, za studena lisované rostlinné oleje apod.

Sypké materiály

Sypké materiály mají jednu výhodu, a sice můžete je vyskládat do krabice těsně vedle sebe, aniž by se poškodily. Pozor ovšem musíte dávat na okraje mezi papírovým kartonem a obalem sypké potraviny, tam byste měli vložit nejlépe bublinkovou fólii, která obsah krabice změkčí a sníží riziko protržení obalů.

Trvanlivé mléko, balená voda

Pokud máte vodu a mléko již vybalené po jednotlivých kusech, balte každý výrobek zvlášť do bublinkové fólie, která sníží tření mezi jednotlivými kusy a opět tím sníží riziko poškození obalu. Je to důležité zejména proto, že stačí mikrotrhlinka, a bude vám v průběhu stěhování odtékat tekutý obsah, což může znehodnotit a nevratně poškodit jiné předměty.

Obaly ze skla a plastu

Cokoli je ve skle a v plastovém obalu, opět balte do bublinkové fólie a mezi jednotlivými předměty ponechte více místa, aby se při případném nárazu nemohly navzájem dotýkat. Můžete to zlepšit např. výplňovým materiálem, jako jsou tělíska flo-pak nebo kartonová vlna, případně bytový textil a některé nemačkavé oděvy, ručníky, utěrky či role toaletního papíru.

Nadměrná vlhkost

Na vlhkost si dávejte extra pozor, protože ta dokáže rozmáčet kartonové krabice a ovlivnit i jejich obsah. Je to nebezpečné hlavně za deště, který v podobě zvýšené vlhkosti může proniknout dovnitř a zasáhnout potraviny balené v papíru, jako je koření, sušené bylinky, trvanlivé pečivo a cukrovinky, mouka, strouhanka atp. Pokud očekáváte deštivé počasí, balte potraviny zabalené do papíru ještě do bublinkové fólie anebo do sáčků s uzavíracím zipem.