Stěhovací firma vám sestaví nábytek, i když se nestěhujete

Stěhovací firma vám sestaví nábytek, i když se nestěhujete

Stěhovacím firmám by se výrazně zkrátila pracovní náplň, kdybychom se pokaždé mohli stěhovat bez nábytku a spotřebičů. Umíte si takovou akci představit? Přestěhovat jen dvacet velkých krabic s věcmi, které ještě tentýž den vybalíte a vyskládáte na novém místě do skříní? V některých nájemních domech či bytech to možné je, ale rozhodně to není v převaze vůči komplexnímu stěhování, kde právě nábytek je tím klíčovým hráčem ve hře.

Klíčovým hráčem se však stává i tehdy, máte-li v úmyslu jej zakoupit, ačkoli stále zůstáváte na jednom místě a žádné stěhování se nekoná. Většina moderních výrobků nábytkářského průmyslu totiž zastává zcela odlišnou obchodní strategii ve srovnání s dobou před čtyřiceti, padesáti lety, kdy byl nábytek ještě nábytkem, zatímco dnes je to spíše stavebnice pro dospělé. Docela zábavná hra se šroubovákem, imbus klíčem, kleštěmi a kladívkem.

Hra však přestává nabývat zábavný rozměr ve chvíli, kdy se na vás vyvalí halda komponentů, návod je stěží srozumitelný, v podobě černobílého nákresu, někdy třeba v cizím jazyce, a vy nejste žádný fachman a kutil, abyste překonali sami sebe a očekávání vaší rodiny, kdy už konečně ta nová skříň a postel bude stát na svém místě.

Buďte bez obav a nestyďte se za to, že zrovna nevládnete ručnímu nářadí, ostatně, pokud jste třeba houslový virtuos, anebo žádaný módní návrhář, vaší profesi také nemůže vykonávat každý. Od toho jsou tu právě stěhovací firmy, které rozšířily svůj pracovní rozsah i pro montáže a demontáže nábytku včetně toho nově zakoupeného, a to i bez podmínky, že se musíte někam stěhovat.

Pojištění

Využít výhody této nabídky se vyplatí zejména z toho důvodu, že jsou stěhováci pojištění pro případy, kdy dochází při této práci k různým problémům. Může se odlomit kus desky, deska může prasknout, mohou nastat potíže se spojovacími součástkami, při manipulaci s nábytkem může dojít k poškození okolního zdiva, k rozbití svítidla atd. Kdyby se něco podobného přihodilo vám, vy byste pojištění pro takové případy asi nebyli.